Nová myš na zkoušku

Výběr a používání nové myši je pro mě vždy citlivé téma, stejně jako v případě klávesnice.

Jelikož jsem už několik let spokojený s Apple klávesnicí (na práci, na hraní mám Windows a k těm se to rozložení kláves nehodí), tak teď dávám šanci Apple Magic Mouse.

Apple Magic Mouse

Co mě překvapilo příjemně:

 • dotyková plocha je téměř přes celou myš, na šířku zcela, na délku dozadu až k Apple logu
 • scroll funguje uplně kdekoliv a je krásně „smooth“
 • po doinstalování MagicPrefs s ní jdou dělat téměř zázraky, včetně multi-touch gest
 • klikání je „hardwarové“ (díky bohu)
 • nejeví známky bezdrátovitosti jako jiné myši (lagy, záseky, uspávání)

Co mě překvapilo nepříjemně:

 • scroll nejde nijak rozumně nastavit a spouští se i při nejmenším náznaku (to vadí v některých aplikacích, nebo na mapových webech)
 • neexistuje emulace „cvakacího“ scrollu (skokového), to vadí v Photoshopu při zoomu

Zatím jsem spíš příjemně překvapený a nová myška mě baví. Opět jen na práci, na hraní to chce klasiku, tam se držím své SteelSeries 🙂

Líbil se ti článek?
Příspěvek byl publikován v rubrice Hardware se štítky , , a jeho autorem je Crafak. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Nová myš na zkoušku

 1. Za sebe můžu doporučit myš Logitech MX Master. Je sice trochu dražší, i když v porovnání s Apple myškou to asi velký rozdíl nebude, nevím :), ale stojí to za to. Já jsem s ní maximálně spokojený a má super vychytávky. Můžeš jí spárovat až se třemi zařízeními i přes BT a snadno přepínat. Taky skrolovací kolečko je super, umí pěkně krokovat a zároveň má setrvačník, podle toho jak rychle s ním točíš.

  • Myslím že je to jedna z těch myšek co mají možnost kolečko i naklápět do stran a to já nesnáším 🙂 Na hraní (k Windowsům) chci prostě základní – kolečko co cvaká a kliká, dvě normální tlačítka a po straně dvě na palec.
   Na práci zatím nejsem rozhodnutej, do teď jsem používal nějakou starší od Razeru a teď uvidím jak u mě nakonec uspěje tahle Apple, dám tomu tak dva, tři týdny, abych nedělal unáhlené závěry 🙂

   • Nemá naklápěcí kolečko. Na tuhle funkčnost má extra tlačítka na palec, ale asi jsem je nikdy nepoužil. Já mám MX Mastera na práci i na hraní. Padne mi taky ideálně do ruky, Apple myška je divná placka, zkoušel jsem jí sice jen chvíli, ale moc ergonomický to není.

Komentáře nejsou povoleny.