American Truck Simulátor z pohledu ETS2 hráče

Mám za sebou pár hodin hraní ATS (American Truck Simulator). Podívat se můžete na hodinku hraní, které jsem udělal naživo minulou sobotu. Cítím, že bych mohl hru ještě trochu slovně shrnout, když už jsem dostal tu novinářskou licenci od SCS Software (autoři ATS i ETS2).

Neubráním se srovnání s ETS2 (Euro Truck Simulator 2). ATS vylepšuje to, co na ETS2 je momentálně asi největší mínus – modely krajin. Pokud někdo aktivně hrajete ETS2, jistě mi dáte za pravdu že mapa je poskládaná asi z třech typů křižovatek a nudného terénu kolem (ale i přesto tu hru milujeme). ATS je naproti tomu plná krásných scenérií, nejrůznějších typů silnic, města už nejsou tak nudná a ani jednou jsem nenarazil na pitomý sjezd z dálnice, kdy do něj vede pravý pruh napevno.

ATS má přísnější policajty. Asi to tak v Americe fakt je, takže si dávejte bacha. Pokuty jsou mastné a já jsem několik misí na začátku měl nulu nebo jsem byl v mínusu, protože jsem někde přetáhl rychlost, nebo projel na červenou. 700 dolarů za nezajetí na nákladní váhu také zamrzí.

ATS má nový systém doručování zakázky, kdy si můžete vybrat jestli chcete těžké parkování (většinou couvačka někam), nebo lehké (rovně se trefit) a nebo rovnou odevzdat. Podle toho také dostanete bonusové XP.

ATS má atraktivnější náklady. Ale i v ETS2 jsme v posledních updatech dostali moc pěkné náklady. Ze začátku vám sice svěří maximálně tak trubky a prázdné nádrže, ale časem se můžete těšit na parádní zakázky. Nebudu spoilovat.

ATS obsahuje skryté “vtípky”. Opět nebudu spoilovat, ale už dvakrát jsem se dost nasmál.

Zjistil jsem, že neznám Americká pravidla provozu a i když se učím, stále občas tápu a bohužel za to občas zaplatím 🙂 Ovšem je to zábava. Úplně španělskou vesnicí je pro mě maximální povolená rychlost, která mi obzvlášť na dálnicích přijde naprosto nahodile nastavená. O divných, malinkatých a nenápadných Amerických značkách už raději ani psát nebudu.

Co bych napsal závěrem? Pokud jste fanoušek ETS2, tak ATS doporučuji! Je to stará známá, ale v neznámém, krásném a svěžím prostředí. Já už se nemohu dočkat, až za dva dny poběžím do Xzone pro sběratelskou edici.

Líbil se ti článek?
Příspěvek byl publikován v rubrice Hry se štítky , , a jeho autorem je Crafak. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u “American Truck Simulátor z pohledu ETS2 hráče

  1. diky za recenzi 🙂 je pekne cist pozitivni recenzi tuplem od ceskeho hrace 🙂
    Tak at to bavi co nejdele ..

  2. Ahoj Crafe super shrnutí 😉 Jinak jsem koukal na Xzone, mám od nich taky předobjednanou sběratelku, a změnili tam datum vydání na 2.2.

    • Ooooo, tak že by už zítra byl můj malej náklaďáček doma? 🙂

      • Taky se na něj těším 😀 už mám připravené místo na poličce 😀

Komentáře nejsou povoleny.